Forum dla zdolnych pisarzy

Forum powstało z myślą o rozwijaniu talentu uzdolnionych pisarzy.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2013-12-15 15:49:58

Żużella

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2013-12-15
Posty: 2
Punktów :   

Vesmi [fragment]

Przeciągnęłam się leniwie siedząc na wielkim dębie. Ścierpł mi prawy pośladek. Czułam, jakby ruj nachalnych mrówek łaził mi po tyłku. Usadowiłam się wygodniej na gałęzi. Choć ciężko mówić tu o wygodzie, gdy ostra kora wbija się nie powiem gdzie!
Blady księżyc wyłaniał się zza horyzontu. Spokojna i cicha dzielnica dużego miasta zapadała w sen. Gasły światła, z rzadka ulicą przejeżdżał samochód reflektorami oświetlając pobocze. Ze świstem wypuściłam powietrze z płuc. Machnęłam ręką odganiając włochatego pająka sprzed nosa. Mrówki na dupie, pająki przed nosem… co jeszcze?!  Wzięłam pilniczek w dłoń i zaczęłam piłować pomalowane na czarno paznokcie. Machałam nogą zwisającą luźna, nucąc pod nosem jedną z piosenek Metaliki. Wiatr potrząsał koronami drzew, wydając z siebie nieprzyjemne pomruki. Gdybym mogła się bać, to właśnie ten dźwięk mroziłby mi krew w żyłach. Wyrzuciłam pilniczek za siebie i oparłam się o szeroki pień obleczony w korę. Zamknęłam oczy i zamilkłam. Powiew potargał mi włosy. Pod nosem wymamrotałam słowa, których nie wypadałoby powtórzyć nawet w najbardziej nieprzyzwoitym towarzystwie. Ale wraz z wiatrem przybyło coś jeszcze. Słodki i niewinny zapach. Tak delikatny, tak subtelny. Lawenda, młoda lawenda. Dziecko. I ten zapach, tak ciężki do określenia. Jak dzika róża i przyprawy korzenne. Tak mocne, że poczułam szczypanie wewnątrz nozdrzy. Wyprostowałam się i z wciąż zamkniętymi oczami  ze świstem wciągnęłam rześkie powietrze. Kobieta. Czułam zapach gumy do żucia, i okropnych tanich perfum!

Powoli otworzyłam oczy. Rozejrzałam się. Dostrzegłam ją. Szła drogą, stukając obcasami. W gębie trzymała nieodpalonego papierosa. Zawzięcie pchała wózek z rozdartym dzieciakiem. No już głośniej drzeć się chyba nie mogło. Na uszach miała słuchawki. Najwyraźniej nie potrafiła uspokoić dziecka i starała się zagłuszyć jego donośny płacz. A podobno ja jestem tyranem! Taka śliczna, złotowłosa dziewczyna. Taka młoda, taka samotna. Nie mogłam na to patrzeć. Taka zdobycz ma się zmarnować?

Dalsza część na http://lady-in-black-stockings.blogspot.com/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl